(3kB) o związku zarząd kontakt artysci plenery galeria konkursy aktualności


Jolanta Madejwww.jolantamadej.info

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Grafiki w Katowicach. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i projektowania. Tematem jest piękno, wzruszenie jako reakcja w obcowaniu z nim, próba zatrzymania go utrwalenia.

Od lat wierna pejzażom Jury przedstawianych jako wyraz osobistych emocji i subiektywnych doznań Wynikających z codziennej obserwacji natury. Realistyczne prace pełne harmonii i spokoju ukazują Okoliczne zamki, skały, dwory, pola, kapliczki przydrożne,kompozycje kwiatowe.
Uczestniczy w wystawach zbiorowych i poplenerowych m.in. "Jurajska Jesień", "Artyści Częstochowy XX wieku", "50– lecie ZPAP"– BWA w Częstochowie, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne– Sosnowiec , Jubileuszowa Wystawa Śląskiego Środowiska Twórczego "Jestem"– BWA Katowice.

Udział w aukcjach charytatywnych w Londynie "Polscy Artyści Plastycy– Dzieciom".

Wystawy indywidualne:
Dworek Krasińskich w Złotym Potoku, Ośrodek Kultury w Olsztynie, BWA Zamek Książ w Wałbrzychu, Dwór Zieleniewskich w Trzebini, Pałac w Nieznanicach, Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych "Marchołt" w w Katowicach, Muzeum w Sieradzu, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Teatr w Sosnowcu, ekspozycja w Europejskim Centrum Przyjażni Dziecięcej w Świdnicy.

Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
–Nagroda Starosty Częstochowskiego w dziedzinie kultury i sztuki
–Nagroda Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w Ogólnopolskim Konkursie na Turystyczną Pamiątkę z Regionu
–Biografia w księdze "Twórcy Wizerunku Polski i encyklopedii R. Hübnera z życiorysami Znanych Polek i Polaków "Who is who w Polsce".(3396kB)

(3525kB)

(3717kB)
[powrót]
(4kB)