(3kB) o związku zarząd kontakt artysci plenery galeria konkursy aktualności


Jacek SztukaUrodzony w Częstochowie w 1976.
Absolwent częstochowskiego Liceum Plastycznego.
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa.

Studiował w pracowni prof. Jacka Waltosia oraz w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej.
W 1999/2000 r. przebywał na stypendium w Akademii der Bildende Kunste w Norymberdze studiując tam w pracowni prof. Johannesa Grutzke.
Dyplom z wyróżnieniem zdobył w 2001 r. w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a w 2006 otrzymał tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Brał udział w 45 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
W 2004 uzyskał wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika na obraz dla młodych malarzy, w Czestochowie. Dwukrotnie ( w 2005 i 2007 r.) otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy.
W 2006 r. zdobył Grand Prix Homo Quadratus Ostroviensis 2006, w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz główną nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w V Triennale Autoportretu, a rok później II Nagrodę na I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Niezależnych Krótkometrażowych w Radomiu.
W 2007 r.otrzymał też Nagrodę Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w III Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika na obraz dla młodych malarzy w Częstochowie.
W 2008 r. uhonorowano go Nagrodą Burmistrza Miasta Łeby na Festiwalu Filmów "Kino Ciśnień" oraz Grand Prix – Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

Pracuje jako adiunkt w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców za rok 2008.

Kontakt: – kom .505 800 528
– e–mail: jaceksztuka@onet.eu
www.jaceksztuka.pl


(41kB)
[powrót]
(4kB)